Rozbor prvních šesti...

31. července 2010 v 19:40 | dejv |  Extra
Tak máme tu něco jako první rozbor nového zvuku Linkin Park. V recenzi od ATS najdete komentáře ke skladbám, které byli na sampleru, který Linkin Park 16.6.2010 pouštěli Warnerům. Komentovali 6 skladeb včetně nového singlu The Catalyst. Celá placka pak ponese songů 12.


1) Bez názvu [4'39"]
Začíná dlouhým intrem, které přechází do bubnů, kláves a konečně vokálů v pozadí. Chester Bennington jako jediný dává hlas první sloce jejíž rytums je téměř taneční. Velká pauza, která vyvolá vzpomínky na znamenité elektronické Reanimation na (remixové album Hybrid Theory) láme rytmus songu. Mike Shinoda se objevuje až během bridge. Tiše zvyšuje svůj hlas a song znovu nabírá na síle. Titul končí osamoceným zpěvem obou vokalistů.


2) Bez názvu [4'13"]

Začíná něcím co by mohl být hlas vůdce, který domlouvá davu. Elektronický kytarový riff v podstatě nastartuje song. Mike Shinoda rapuje přes celou první sloku. Refrény skanduje Chester ("Hey!" Hey! "). Narozdíl od prvního tracku je Mike Shinoda, který koprodukoval album s Rickem Rubinem (Slayer, Metallica, Slipknot), v téhle skladbě opravdu znát.

3) Bez názvu [4'00 "]
Třetí kousek uvádí kytara a piáno. Shinodův zpěv celé sloky je téměř neuvěřitelný, téměř ragge! Refrém na první poslech není téměř identifikovatelný. Track běží sám od sebe bez jakékoliv skutečné struktury. Linkin Park opouští tradiční sloka / refrén. Všimněte si, že poprvé za celou diskografii Linkin Park, si Brad Delson na konci skladby střihne kytarové sólo.

4) Bez názvu [4'35"]

U tohohle tracku je tempo pomalejší než u prvních tří. Intenzita songu se zesiluje, jako u jiných titulů si všimneme absenci snadno identifikovatelného refrénu. Rozhodli se Linkin Park udělat album, které nebude sedět do rádií?

5) Bez názvu [4'26"]
Z těch všech šesti titlulů, je tenhle bez jakýchkoliv pochybnosti ten nejpřekvapivější. To co byl "Breaking The Habit" na Meteorě, tenhle kousek, kde Chester zpívá sám, vyčnívá ze zbytku nedostatkem síly. kytara není slyšet až do třetí minuty. Chester hodně opakuje "I'm Losing What I Do not Deserve" (Ztrácím to co si nezasloužím). Potencionální titul: "What I Do not Deserve" (Co si nezasloužím).

6) "The Catalyst" [5'42"]

První singl disku. Tady očekáváme mnohem formátovější cestu v duchu co Linkin Park nabízeli vždycky na předchozích albech... No, tak ne. Pořád to bude přežehlené. Zaprvé, jsme hodně daleko od "Somewhere I Belong" (Meteora, 2003) nebo "What I've Done (Minutes To Midnight, 2007). Jméno alba, A Thousand Suns, je vytržen z textu "The Catalyst". A zábavný detail, kterého jsme si všimli, je že piano part, který přijde nakonci tohohle kousku nese kousek songu připomínající "Le Grand Secret" Indochine a Melissa Auf Der Maur!

Při poslechu těchle šesti titulů, to vypadá na příjemný dojem, že Linkin Park se s albem rozhodli opravdu zariskovat: Skončili s formátováním skladeb do radiových jinglů. Podle informací od úředníka WEA, dalších šest skladeb byde mnohem víc soustředěných na kytary. Album slbuje chutný mix electronických experimentů na straně jedné a velkých rockových songů na straně druhé.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama